…igaks juhuks, sest mine tea, millal läheb seda vaja
Võin rõõmuga nentida, et keskkonna säästlikkus on olnud minu mõtteviisiks juba lapsepõlvest saadik. Minu armas vanaema, keda me omakeskis kutsusime hellitavalt Memmeks ja kes oli elanud üle kõik sõjakoledused, õpetas mind maast madalast vältima pillavat ja raiskavat eluviisi. Talle ei olnud omane korjata kõike „Igaks juhuks, sest mine tea, millal läheb seda vaja“, vaid asju, millel oli oma sisemine väärtus.
Ma mäletan selgesti neid minu jaoks pidupäevi, kui vanaema läks pööningule ning tassis alla vanad kohvrid, mis olid rõivaid täis. Oi, mida need kõik sisaldasid! Ma võisin tunde sobrada nendes riietes, proovida selga, keerutada peegli ees ning unistada ennast kõiksugustesse situatsioonidesse ning rollidesse. Memm jälgis minu moešhoud alati muigel näoga kõrvalt ning minu pärimiste peale rääkis lugusid, mis ühe või teise kehakattega olid seotud. Iga kord silmitses aga ta neid rõivaid ka pilguga, kuidas neile uus elu anda ja mida toredat neist võiks oma lastelastele õmmelda.
Iga samm pikal teekonna aitab jõuda lõppeesmärgile lähemale
Kui ma tõmban paralleeli tänapäeva, siis ajalugu ju kordub! Juba meie vanaemad ja vanavanaemad tegid algust nendeaegse taaskasutusega, kuigi siis enamjaolt oli selle algpõhjusteks kas rahanappus, materjalide kesine valik või mõne konkreetse riideesemega seotud ammused mälestused.
Kui praegusel ajal on käibele läinud fraas „Vähem on rohkem“, siis teisisõnu võib öelda, et säästlikkuse mõtteviis on lihtsalt läbi ajaloospiraali tõusnud jälle aktuaalseks teemaks, kuid seekord teise vaatenurga alt. Mida rohkem me suudame endile teadvustada nii oma isiklike kui ka äriliste tegevuste ökoloogilise jalajälje suurust, seda paremat maailma oleme me oma järglastele võimelised edasi andma.
Kuigi Baltic Intertex ei saa kaasa rääkida kangaste või tarvikute tootmisprotsessis loodussäästlikkuse põhiprintsiipides, kavandame me ikkagi oma firma tegevusi keskkonnasäästlikkust silmas pidades. On olemas rida lihtsaid kõigile jõukohaseid tegevusi, mille peale inimesed igapäevaselt kahjuks ei mõtle, kuid mis kõik aitavad kaasa igasuguse raiskamise vähendamisele ning keskkonnasäästliku mõtlemisviisi teadvustamisele.
Siinkohal soovitan ma võimalusel tutvuda rahvusvaheliselt auhinnatud inglise fotograafi Mandy Barkeri loominguga, kes katsub juhtida inimeste tähelepanu plastreostusele meie planeedi ookeanides. Rohkem infot tema kohta leiad siit: www.mandy-barker.com.
Kui me järgime mõttelaadi „Iga samm pikal teekonna aitab jõuda lõppeesmärgile lähemale“, siis tuleb ka kõigile käega katsutav ning silmaga nähtav tulemus!
Vali oma koostööpartneriks Baltic Intertex, kui jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik tootja
Millised on siis Baltic Intertexi keskkonnasäästlikud tegevused?
Jälgime, et mudelite tootmispaigutuste efektiivsusprotsent oleks maksimaalselt kõrge
Mida efektiivsemad on tootmispaigutused, seda väiksemad on materjalide kaod, mis rändavad prügikasti. Kuigi meil on firma lõigete programmil sees automaatpaigutus, suudab vahel käsitsi detaile ümber tõstes saada palju parema ja kangast ja paberit säästvama tulemuse.
Anname omapoolseid soovitusi paigutuste efektiivsusprotsendi tõstmiseks
Tootmispaigutusi koostades näeme sageli võimalust mitu mudelit kokku paigutada, mis vähendab oluliselt kangakadu. Tihtilugu aitavad kaasa ka mudelite konstruktsioonilised muudatused, mis ei vähenda toodete atraktiivsust, kuid aitavad vähendad kangaste ja samas ka lõigete paberite raiskamist.
Toodame väikepartiisid
Paljudes ettevõtetes on kõrged tootmismiinimumid, mis sunnivad kliente tõstma oma tellimuskogust. Suures plaanis võib see aga viia seisvate laovarude kasvule. Baltic Intertexist saate tellida just teile sobiliku mudelite koguse. Väikepartiide puhul kasutame me täiendavaud lisakoefitsiente, millega me aitame kliendil vältida ületootmist ning kangaste ülejääkide lattu seisma jäämist.
Pakume ja kasutame laokangaid
Kellele vana – kellele uus! Baltic Intertex on sõlminud säästliku mõtteviisiga klientidega kokkulepped, et me võime pakkuda nende eelmiste kollektsioonide kangaste ülejääke teistele disaineritele kollektsioonide loomiseks.
Pakendite taaskasutus ning plastikpakendite vähendamine
Baltic Intertexis on selge teadmine, kui palju pahandust teeb looduses plastikpakenditega hooletu ümberkäimine. Meie kogu tiimi raputas Fotografiska ühiskülastuse raames nähtud Mandy Parkeri fotonäitus „Mere leiud“, mis suurendas veelgi meie soovi suurendada firma panust looduse säästmisel. Kaupade transportimiseks kasutame kartongkaste, mis peavad vastu mitmeid kaubalähetusi. Rõivaste valmistamisel pakime tooteid mitmekaupa kilekottidesse ning võimalusel kasutame kilekottide asemel paberpakendeid.
Toetame koole ja lasteaedu loovustöödeks sobilike materjalidega
Meil on rõõm, kui õpetajad ja huvijuhid saavad arendada laste ja noorte loovust, puhudes uue elu sisse meie tootmisjääkidele.
Praktiseerime säästlikku elektritarbimist
Seda põhimõtet saavad rakendada kõik soovijad, kuid lihtsate lahenduste peale tihtilugu ei mõelda. Näiteks võtke omaks elementaarne käitumisharjumus „ Ruumist väljudes kustutame tuled“!
Sorteerime prügi!
Näidiste ja väikepartiide lõikamisel jäänud tootmisjäägid oleks ju mugavam kõik ühte prügikasti visata, kuid loodussäästlikum on paberid ja kangajäägid eraldada olmeprügist ning saata need kas taaskasutusse või utiliseerimisse. Just nii me tegutsemegi!
Lööme kaasa ülemaailmses moetööstuse algatuses nimega „Fashion Revolution Week – #iMadeYourClothes““
Aitame kaasa rõivaste tootmise tarneahela läbipaistvusele! Miks me seda teeme? Ikka selleks, et ühelt poolt aidata kaasa toodetavate rõivabrändide usaldusväärsusele ja brändimaine tõstmisele. Teiselt poolt vaatame uhkuse ja rõõmuga silma kõikidele rõivaste lõpptarbijatele. Meil on suur au olla eetiliseks kaaslaseks meie koostööpartnerite loometeel!
Teeme koos maailma paremaks!
Meile teeb suurt rõõmu, kui sa leiad, et see lugu võib ka sinu sõpradele huvitav olla.