Appi – ma ei oska joonistada!
Kas sul on olemas toote idee? Me aitame sind oma unistuse teoks tegemisel!
Väga sageli jäävad unistused toppama selle taha, et alustav disainer kahtleb oma joonistamisoskuses või rõiva tehnoloogiliste sõlmede väljajoonistamises. Kokkuvõttes ei julge ta anda edasi enda soovi ega teostada oma unistust. Sageli otsivad disainerid abi mõne õmblustehnoloogi juurest, kes koostab neile korrektse tehnilise dokumentatsiooni, sageli süvenemata toode detailsusesse. Olenevalt dokumentatsiooni koostaja pädevusest, tuleb meil siiski tüüdata disainerit mitmete täpsustavate küsimustega, mis on jäänud tehnilistes kirjeldustes lahti kirjutamata
… „äkki ma ei oska“ või “ma ei ole piisavalt hea”
Rohkem kui 13 aastat tagasi käisin kliendikohtumisel Soomes disaineri kodukontoris. „Nägin ta kirjutuslaual paksu õmblustehnoloogia raamatut, mis oli kahe kandiga tasku tehnoloogilise joonise kohalt lahti. Küsisin imestunult, et miks ta seda uurib? Disainer vastas naeratades, et ta soovib paari mudelit meile tootearendusse töösse anda, kuid ennem peab ta selgeks saama, kuidas meile tehnoloogilistesse dokumentidesse joonistada tasku läbilõige.“ Ma olin väga üllatunud sellisest mõtteviisist, sest minu arusaama järgi ei pidanud disainer valdama õmblustehnoloogiat ning oskama joonistada täiuslikke tehnilisi läbilõikeid!
Samas ei ole mul üllatuseks praeguste teadmiste valguses üldse mitte põhjust. Juba lasteaiast peale võrreldakse laste sooritusoskusi ning soositakse erinevates valdkondades pingeridadesse panemist. Analoogne suhtumine jätkub nii koolis kui kõrgkoolis. Loomulikult võetakse see hoiak endale edasipidisesse ellu kaasa ning see saab väga paljude inimeste suureks takistuseks teha seda, mis meeldib, sest „äkki ma ei oska“ või „ma ei ole piisavalt hea“.
See kohtumine oli ajendiks meie firma kommunikatsioonimuutuses ning ma hakkasin kõikides edaspidistes kliendikohtumistes rõhku panema kliendi hirmude maha võtmisele. Selle sama disaineri mudeli foto avaldati aasta hiljem 2010 aastal New York Timesi online esilehel, kajastatuna legendaarse tänavafotograafi Bill Cunninghami poolt Pariisi moenädala raames videos „The Birth of a New Look“. Kahjuks see video ei ole enam netiavarustest leitav, kuid kuulsa fotograafi kohta saad lugeda you can read about the famous photographer.
Ära näe vaeva ega kuluta oma väärtuslikku aega! Baltic Intertex OÜ spetsialistid on harjunud töötama erineva tehnilise taseme joonistega. Baltic Intertex`is on 17 erialase haridusega oma ala professionaali, kes kõik on sind nõus juhendama ja aitama!
Kui Baltic Intertex alles alustas teenusega „Joonisest valmistoodanguni“ aastal 2006, siis olime veendumusel, et kui klient saadab meile mudeli visandi ning täiuslikult täidetud mõõduskaala, siis on meile antud ideaalne sisend töö alustamiseks. Me tegime lõiked ning näidised järgides rangelt kõiki mõõte ning olime õnnelikud oma töö täpse teostuse ning toodete kauni välimuse üle. Mis aga toimus – tihtipeale ei olnud kliendid sugugi rahul meie lõpptulemusega hoolitama mõõtude korrektsusest ning kõrgest õmbluskvaliteedist. Korrektse ja hästiistuva toote tulemuseni jõudmiseks pidime tegema mitmeid uusi näidiseid, mille käigus disainer parandas toote mõõte. Praeguseks oleme aastatega lihvinud oma vilumusi nii palju, et tavaliselt võime juba teise näidise teha lõplikust kangast.
Läbi selle päris kuluka õppetunni jõudsin tõdemuseni, et …
Kõige kurioossem lugu oli siis, kui me tegime valmistoodangu täpselt kliendi mõõduskaala järgi, kuid valmistoodangut kontrollides selgus, et kleidi kaelaauk oli liiga väike ning toodet oli võimatu selga panna. Alguses olime päris hämmingus, sest olime selle lõike järgi teinud eelnevalt juba mitu tootmist ning klient oli olnud väga rahul. Kuigi meil oli ka sellel ajal tööl eraldi spetsialist kvaliteedikontrolli alal, olime me asetanud pearõhu toote mõõtude vastavusele. Loomulikult ei proovinud keegi ka seda mudelit enam selga, sest see oli ju „vana mudel“. Klient saatis meile kogu partii tagasi (~100 toodet). Lõigete ja toote vastavust kontrollides ilmnes, et see kangas ei olnud nii veniv kui eelmised partiid olid olnud ning selletõttu jäigi kaelauk väikseks.
Läbi selle päris kuluka õppetunni jõudsin tõdemuseni, et klient ei saa ega peagi andma meile täpseid valmistoote mõõte. Baltic Intertex`i ülesandeks on testida kangaste käitumist kuumniiskel töötlusel ning vaadata kokkuminemisi ja venimisi. Pühendasime aastaid tehnoloogilise toe pädevuse tõstmise peale ning katsume tänaseni saada igapäev targemaks, et suudaksime ellu viia ka disaineri kõige erilisemad soovid nii, et peale näidist oleks seda toodet võimalik ka reaalselt toota.
Näidiste või prototüübi soovi korral anna meile üks alljärgnevatest sisenditest
Prototüübi või näidise tegemiseks võib meile anda erinevaid sisendeid. Lähtuda tuleb sellest, mis on disainerile endale kõige mugavam ja vähem ajakulukam viis.
- Saada meile lihtne joonises või visand, mille lahtimõtestamiseks on meil piisav pädevus. Korrektse joonise koos vajalike tehnoloogiliste lahendustega teevad meie spetsialistid
- Saada soovitava mudeli analoogse tootefoto, millele kirjutad soovitud muudatused lisaks
- Saada valmistoode ning kommentaarid, mida soovid muuta. Me võtame tootelt lõike, digitaliseerime ning modelleerime mudeli sulle sobivaks
- Meil on kliente, kelledel meeldib tulla meie kontorisse ning lihtsalt rääkida mudelid läbi. Läbi vestluse tekkivad tal sageli uued ja paremad ideed, kuna kohtumist võib teatud määral pidada ka coachinguks, mis aitab tal oma sisemusest vajalikud vastused üles leida. See, et me aitame klienti nii tehnoloogilise poole kui ka tootmiskogemuste pealt, on Baltic Intertexi teenuse loomulik osa
Meile teeb suurt rõõmu, kui sa leiad, et see lugu võib ka sinu sõpradele huvitav olla.